SILVERFÖREMÅL, 13 st, vikt 405 gram.

296109. SILVERFÖREMÅL, 13 st, vikt 405 gram.

Skedar 8 st (7+1) vikt 125 gram.
Slev ca 30 gram netto.
Skål utan stativ 50 gram.
Fat 60 gram. A9=1951
Kanna 130 gram
Vas 10 gram. silver 830.

Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slev ca 30 gram netto.
Skål utan stativ 50 gram.
Fat 60 gram. A9=1951
Kanna 130 gram
Vas 10 gram. silver 830.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 828