REMMARE i glas, 6 st, Ekeberga, 1900-talets andra hälft.

296069. REMMARE i glas, 6 st, Ekeberga, 1900-talets andra hälft.

6 st remmare i grön glasmassa, kupa med graverad dekor av vindruvor.
Höjd ca 20 cm.
Fotens diameter 7,5 cm.
Fyra glas etikettmärkta Specialkristall BG Ekeberga.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 20 cm.
Fotens diameter 7,5 cm.

Bruksskick.

Antal besök: 4 012