GLASSERVISDELAR i kristall, 56 delar, Holmia.

295921. GLASSERVISDELAR i kristall, 56 delar, Holmia.

Servis med etsad dekor av blommor och oktagonal fot
12 grogglas, höjd 13 cm
2 vinglas, höjd 13,5 cm
9 selterglas, höjd 9,5 cm
10 likörglas, höjd 6,5 cm
12 starkvinsglas, 8 cm
11 snapsglas, 6 cm.

Bruksskick
Ett vinglas med mindre fotnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 grogglas, höjd 13 cm
2 vinglas, höjd 13,5 cm
9 selterglas, höjd 9,5 cm
10 likörglas, höjd 6,5 cm
12 starkvinsglas, 8 cm
11 snapsglas, 6 cm.

Bruksskick

Antal besök: 4 921