KAFFE-/TESERVIS 27 delar, "Eden", Sigrid Richter för Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

295896. KAFFE-/TESERVIS 27 delar, "Eden", Sigrid Richter för Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

12 assietter, diam 19 cm, 12 koppar höjd 6,5, diam 7,5 cm med fat, tekanna, sockerskål, gräddkanna.

Obetydligt slitage, 2 assietter med smärre nagg på undersidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 7 829