295896. KAFFE-/TESERVIS 27 delar, "Eden", Sigrid Richter för Rörstrand, 1900-talets andra hälft.
12 assietter, diam 19 cm, 12 koppar höjd 6,5, diam 7,5 cm med fat, tekanna, sockerskål, gräddkanna.
Obetydligt slitage, 2 assietter med smärre nagg på undersidan.