FICKUR, delvis i silver, totalvikt ca 83 gram, 18/1900-tal.

295682. FICKUR, delvis i silver, totalvikt ca 83 gram, 18/1900-tal.

Diameter 4,5 cm.
Totallängd (inklusive kedja) ca 28 cm.
Boett i silver.
Lucka i mässing märkt, Anche 15 Rubis.

Bruksslitage, skador/lagningar på boett, urtavla med smärre sprickor, 1 st mindre visare saknas, ej funktionsgaranti.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 4,5 cm.
Boett i silver.

Nyckel/nycklar finns.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 884