1 tekanna.
6 kaffekoppar med fat ( +2 extra fat).
5 tekoppar med fat ( +1 extra fat).
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
2 mindre fat (diameter 10 cm.)
6 assietter, diameter 16.7 cm.
12 flata tallrikar, diameter ca 24 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 20.5 cm.
6 entrétallrikar, diameter 21 cm.
5 mindre skålar.
1 karott.
1 såssnipa.
2 fat.
Bruksslitage. Besticksrepor.
1 tekanna.
1 sockerskål.
1 gräddsnipa.
5 mindre skålar.
1 karott.
1 såssnipa.
2 fat.
Bruksslitage. Besticksrepor.