295662. VÄGGUR i trä, Junghans, 1900-talet.
Väggklocka i träfodral
Längd 91 cm
Urtavla med latinska numerärer, märkt Junghans.
Pendel och nyckel finns.
Bruksslitage
Ej funktionstestad
3 dekorelement saknas, ett dekorelement avbrutet i fästet.
Urtavla med missfärgningar.