PORSLIN 7 delar, Asiatiskt.

295617. PORSLIN 7 delar, Asiatiskt.

Tekanna famille rose, höjd 10 cm.
Kaffekanna, famille rose, höjd 11 cm.
Fat, flaska blå/vit, risskål, sakéskålar 2 st.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage, sakeskål med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 188