KAFFESERVISDELAR, 38 st, "Maria", Rosenthal, Selb Bavaria, Tyskland.

295587. KAFFESERVISDELAR, 38 st, "Maria", Rosenthal, Selb Bavaria, Tyskland.

Konturerade kanter, bräm med relief
Tryckt dekor av iris
Stämplade Modell von Ph. Rosenthal, Rosenthal
Selb-Bavara, Maria
12 koppar, höjd 5,5 cm
12 kaffefat, diameter 13 cm
12 assietter, diameter 17 cm
Fat, tolvkantigt, diameter 21 cm
Kanna, höjd 20 cm
Sockerskål, höjd 11 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm.

Bruksslitage
1 kopp med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tryckt dekor av iris
Selb-Bavara, Maria
12 koppar, höjd 5,5 cm
12 kaffefat, diameter 13 cm
12 assietter, diameter 17 cm
Kanna, höjd 20 cm
Sockerskål, höjd 11 cm
Gräddkanna, höjd 10 cm.

Bruksslitage
1 kopp med spricka.

Antal besök: 6 855