SPARRISFAT, jugend, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

295532. SPARRISFAT, jugend, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Längd 40, höjd 9 cm.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage, krackelering, en smärre glasyrmiss.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 40, höjd 9 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 159