DOSA, silver med dekor av mynt Gustavus III 1/3 riksdaler 1778. Stämplad Gabriel Thulin Halmstad 1830.

295455. DOSA, silver med dekor av mynt Gustavus III 1/3 riksdaler 1778. Stämplad Gabriel Thulin Halmstad 1830.

Mynt Gustavus III. D.G. Rex Sveciae 1/3 riksdaler från 1778.
Diameter ca 6,7 mm.
Vikt ca 71 gram.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 6,7 mm.
Vikt ca 71 gram.

Slitage.

Antal besök: 1 436