PARTI KERAMIK & GLAS, 3 delar, "Pyro" Gustavsberg samt "Malakit" Pukeberg.

295299. PARTI KERAMIK & GLAS, 3 delar, "Pyro" Gustavsberg samt "Malakit" Pukeberg.

Skål i glas. "Malakit", Pukeberg, Eva Englund, signerad E. Englund Pukeberg -91. samt etikettmärkt Malakit Eva englund Pukeberg.
Ungsform "Pyro" Wilhelm Kåge. Diameter 22 cm. Märkt Gustavsberg Pyro Swedish produce.
Ungsform "Pyro" Wilhelm Kåge. Diameter 24 cm. Märkt Gustavsberg Pyro Swedish produce.

Ungsformar med slitage, krackelerade, fläckar, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 069