KNUT GRANE. Litografier, 3 stycken, signerade Grane.

295199. KNUT GRANE. Litografier, 3 stycken, signerade Grane.

Litografi, provtryck, "Sommaren", 20 x 29 cm (bildstorlek).
Litografi, provtryck, "Vintern", 20 x 29 cm (bildstorlek).
Litografi, "Harlem speaks", 22 x 21 cm (bildstorlek).

Ej examinerade ur ram.
Samtliga 3 tavlor bär dedikationer.

Knut Grane (1926–2016)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej examinerade ur ram.

Knut Grane (1926–2016)

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 6 311