PARTI GLAS, 3 delar, Vicke Lindstrand, Orrefors samt Erik Höglund, Boda.
295071. PARTI GLAS, 3 delar, Vicke Lindstrand, Orrefors samt Erik Höglund, Boda.
Cocktailschaker i glas. Vicke Lindstrand Orrefors. Höjd 23 cm. Signerad Orrefors LM 2063/31.
Flaska i klarglas, dekor av oxe i sigill. Erik Höglund Boda. Höjd 14 cm. Längd 14 cm. Signerad Boda H 210.
Askfat i bärnstensfärgad glasmassa, dekor av flicka i sigill. Erik Höglund Boda. Diameter 9 cm. Osignerad.
Bruksskick.
Schaker med repor samt nagg. Propp med avslag och nagg.
Flaska Erik Höglund med kalkavlagringar och repor.
Askfat med repor.
Bruksskick.
Askfat med repor.