AMPEL, empire för 8 ljus, 1800-talets första hälft, höjd 85 cm.

295054. AMPEL, empire för 8 ljus, 1800-talets första hälft, höjd 85 cm.

Elektrifierad, 4 ljuspunkter, 8 ljusarmar, mässingsdetaljer, stomme i mässing och metall. Diam 54 cm.

Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 4 828