SERVIS, 64 delar, porslin, "Gröna Anna" Rörstrand.

294935. SERVIS, 64 delar, porslin, "Gröna Anna" Rörstrand.

8 kaffekoppar med 8 fat.
8 tekoppar med 8 fat.
15 flata tallrikar, diameter 23,5 cm.
4 assietter, 20,5 cm.
17 assietter, 18 cm.
4 djupa tallrikar, 20,5 cm.
Karott med lock, diameter ca 18 cm.
2 kannor.
1+2 uppläggningsfat, längd ca 28,5 - 33,5 cm.
2 skålar, längd 24,5 cm.

Slitage, krackeleringar, möjligen sprickor, missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 kaffekoppar med 8 fat.
8 tekoppar med 8 fat.
4 assietter, 20,5 cm.
17 assietter, 18 cm.
4 djupa tallrikar, 20,5 cm.
2 kannor.
2 skålar, längd 24,5 cm.

Antal besök: 1 425