Ett 20-tal halsband, bl a av snäckor, sten, trä, metall, fjäder
Armband, hängen, manchettknappar
Klocka, Seiko, 644693, sapphire crystal
Kniv, Argentina, med ornerat handtag och slida.
Dekor i relief med landskap och djur. Knivblad i stål.
Längd 29 cm
Örhängen med garanater, skruvfäste
Fickur, Hend
Tändare, Ronson gas, i originalask.
Bruksskick.
Längd 29 cm
Fickur, Hend
Bruksskick.