TRÅG samt FIGURINER 2 st varav en signerad Torborg Lindberg-Karlsson Dorotea.
29480. TRÅG samt FIGURINER 2 st varav en signerad Torborg Lindberg-Karlsson Dorotea.
Tråg, målad dekor signerad GR. Enligt uppgift proveniens Pite Stadshotell, längd 59 cm.
Figurin, same, Torborg Lindberg-Karlsson, höjd ca 18 cm.
Figurin, ren, höjd ca 12 cm.
Figurin, ren, höjd ca 12 cm.