Inredning underskivan för backgammon, 10 ljusa, 5 mörka pjäser. Lös skiva, uppfällbar.Utdragsskivor på sidorna.
Höjd hopfälld, 77, längd 89, bredd 43.
Proveniens: Kurt och Inga Ahlström, Sjöbonäs egendom, Hjo.
Slitage. Pjäser ej kompletta.
Slitage. Pjäser ej kompletta.