PARTI SILVER, 7 delar, totalvikt 270 gram, danska samt svenska kontrollstämplar.

294737. PARTI SILVER, 7 delar, totalvikt 270 gram, danska samt svenska kontrollstämplar.

Uppläggningsbestick i silver med hamra dekor. Christian F. Heise. 1921. Längd 23 cm. Stämplad: Tretorn 21, AugHahn, Chf.
4 st matskedar. Olika modeller. Danska kontrollstämplar. Tretorn, 1920, 1930 samt 1950-tal. 3 st tillverkade av Carl M Cohr. Längd ca 21 cm.
Strösockersked i silver. Gewe Silvervarufabriken Ab, Malmö, 1947. Längd 15 cm. Stämplad: GEWE, M, V8, Kattfot, S.
Tesked i silver. Längd 14,5 cm. Okänd mästare, tillverkad 1844. Stämplad: IMC, Kattfot, O4.

Bruksslitage.
3 delar med monogram.
Stösockersked med vassa kanter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
3 delar med monogram.

Antal besök: 2 056