Figurin, Dorothy Clough, Upsala Ekeby, höjd ca 13 cm.
Fat, Danmark.
Väggplatta, lergods, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, 1960/70-tal, 23x31 cm.
Väggplatta med krackelyr.
Fat, Danmark.
Väggplatta med krackelyr.