TE & KAFFESERVIS, 51 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.

294453. TE & KAFFESERVIS, 51 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen.

Bestående av: 6 kaffekoppar med fat, 12 tekoppar med fat, 12 assietter, 2+1+2 skålar på fot, 2 sockerskålar med lock, tekanna, kaffekanna, mjölkkanna, 2 gräddkannor, 2 saltskålar, runt fat, 2+1+1 serveringsfat, gallervas, gallerskål.

Slitage, nagg, sprickor, andra sortering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 779