SKÅLAR, 5 delar, keramik, Herman Fogelin.

294232. SKÅLAR, 5 delar, keramik, Herman Fogelin.

Glaserade i klara färger med geometrisk dekor. Vas, höjd 18 cm. Skålar 3 st, höjd 7-12 cm. Fat, diameter 16 cm.

Lätt bruksslitage. Glasyrfel på fat. Nagg på en skål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 597