294190. KAFFESERVIS, 38 delar, benporslin, "Victorian Violets" Hammersley, England.
14 kaffekoppar med fat + 1 fat.
12 assietter.
2 tekoppar med fat.
4 mindre fat.
Sockerskål + gräddkanna på bricka + skål + kaffe-/tékanna.
Visst slitage, 2 kaffekoppar med smärre nagg.