LITHOGRAPHIE, SIGNIERT. Utsikt genom en klippbåge vid havet, ovanför en kvinnlig naken.

294168. LITHOGRAPHIE, SIGNIERT. Utsikt genom en klippbåge vid havet, ovanför en kvinnlig naken.

Grafik, troligen litografi; påminner i vissa delar av serien ”Poèmes Secrets d' Apollinaire” av Salvador Dali. Presentera här i blå gallerifält, med gyllene trim, inramad oöppnad. Signerad och numrerad 159/195 på passepartout, vattenstämpel. Rammått ca.. 60,5 x 80 cm.

Ramen är synligt skadad på höjden av galgen, annars mindre fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 819