JAMES RIZZI. ” Att shoppa med tjejerna.” 3D-grafik, signerad och numrerad.
294072. JAMES RIZZI. ” Att shoppa med tjejerna.” 3D-grafik, signerad och numrerad.
James Rizzi (05.10.1950 New York - 26.12.2011 New York); i detta parti, en tredimensionell grafik i miniatyrformat, inramad i gallerifält och passe-partout. Handsignerad: Rizzi 54/350, också handskrivet engagemang på passe-partout med olika datum till grafiken (2002 vs 2006). Ram ca.. 26,5 x 22,5 cm, grafik 8 x 5 cm.