Vas, "Bris", Ingrid Atterberg, Upsala-Ekeby, Höjd 20 cm
Skulptur, "Bagdad", Bertil Vallien, Gustavsberg, Höjd 13 cm.
Vas med mindre nagg. Åldersslitage.