HÄNGE i 18K gulguld besatt med grön sten? samt markasiter, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1942.

294056. HÄNGE i 18K gulguld besatt med grön sten? samt markasiter, Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab, Malmö, 1942.

Hänge i 18K gulguld besatt med grön sten? samt markasiter, dekor av blad.
Stämplad: 18K, Kattfot, GD&CO, Q8, M.
Längd 40 mm.
Bredd 17 mm.
Vikt 3,5 gram.

Bruksskick.
Markasiter i vitmetallfäste.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 40 mm.
Bredd 17 mm.
Vikt 3,5 gram.

Bruksskick.
Markasiter i vitmetallfäste.

Antal besök: 1 197