DOCKOR samt diverse dockdelar, olika material och fabrikat, 1900-tal.

294051. DOCKOR samt diverse dockdelar, olika material och fabrikat, 1900-tal.

Bland annat cellucolid och massa/komposit. Märkta bland annat Minerva/Buschow & Beck samt Celba Celluloid Warenfabrik.
Längsta längd ca 48 cm.

Slitage, skador, lagningar, senare bemålningar, delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längsta längd ca 48 cm.

Antal besök: 1 835