293924. DOCKHUVUDEN samt DOCKKROPPAR, olika material och fabrikat, 1800/1900-tal.
Bland annat kropp sydd i skinn, biskvihuvud Armand Marsielle samt metallhuvud Minerva.
Största huvudet höjd ca 16 cm.
Slitage, skador, delar saknar, lagningar, retuscher.