293718. TRÄLEKSAKER 2 st, Brio, 1900-talets andra hälft.
Hund längd inkl svans ca 26 cm.
Grävskopa höjd ca 11,5 cm.
Slitage, färgbortfall, fläckar, möjligen retuscher, delvis utbytta spikar för montage.
Grävskopa saknar del för montage av skopa samt troligen kortat snöre.
Grävskopa höjd ca 11,5 cm.