MARIANNE RICHTER. Matta, "Gula trädet", Flossa, 306 x 208 cm, Märta Måås Fjetterström AB.

293489. MARIANNE RICHTER. Matta, "Gula trädet", Flossa, 306 x 208 cm, Märta Måås Fjetterström AB.

Gult samt vitt mönster.
Komponerad 1945.

Bruksslitage.
Fläckar finnes.
Fransar med skador. Några fransar saknas.

Marianne Richter (1916–2010)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gult samt vitt mönster.
Komponerad 1945.

Bruksslitage.
Fläckar finnes.

Marianne Richter (1916–2010)

Antal besök: 5 554