293477. KARMSTOL med dekor av flätade grenar, Horrix, Gravenhage, Holland?, tidigt 1900-tal.
Karmstol i snidat lackat trä och dekor av flätade grenar
Träplugg
Stoppad sits
Rygghöjd 100 cm
Sitthöjd 47 cm
Brännstämplad Horrix.te, Gravenhage.
Bruksskick
Ny spikad undersida
Ryggpricka utbytt.