KARMSTOL med dekor av flätade grenar, Horrix, Gravenhage, Holland?, tidigt 1900-tal.

293477. KARMSTOL med dekor av flätade grenar, Horrix, Gravenhage, Holland?, tidigt 1900-tal.

Karmstol i snidat lackat trä och dekor av flätade grenar
Träplugg
Stoppad sits
Rygghöjd 100 cm
Sitthöjd 47 cm
Brännstämplad Horrix.te, Gravenhage.

Bruksskick
Ny spikad undersida
Ryggpricka utbytt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Träplugg
Stoppad sits
Rygghöjd 100 cm
Sitthöjd 47 cm

Bruksskick
Ny spikad undersida
Ryggpricka utbytt.

Antal besök: 977