Beståend av: gräddkanna, sockerlskål (C.G. Hallberg), bricka (Eldh), skedar mm.... Vikt ca 1130 exkl. sked med träskaft samt 2 minnesmynt 100kr.
Slitage, bucklor, repor, gravyr.