PARTI DIVERSE, 18/1900-tal.

293295. PARTI DIVERSE, 18/1900-tal.

8 st assietter, märkta Strömdalens Restaurang.
2 st korkskruvar.
2 st kapsylöppnare.
2 st koskällor, 18/1900-tal.
3 st tallrikar, nysilver.
2 st tennskålar.
Medalj, För Sverige, signerad Erik Lindberg, 1900(?), troligen silver, infälld i träsockel av masur.
Portmonnä.
Glasskärare.
Snusdosa, mässing.
Tennmugg.
Dosa, nysilver, graverad med Stockholms stadshus.
Skål, nysilver.
Snipa, nysilver.

Bruksslitage, skador, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st korkskruvar.
2 st kapsylöppnare.
2 st koskällor, 18/1900-tal.
3 st tallrikar, nysilver.
2 st tennskålar.
Portmonnä.
Glasskärare.
Snusdosa, mässing.
Tennmugg.
Skål, nysilver.
Snipa, nysilver.

Antal besök: 1 275