BÖCKER, 7 st, Tegners samlade skrifter samt Div. Alfred Edmund Brehm.

293290. BÖCKER, 7 st, Tegners samlade skrifter samt Div. Alfred Edmund Brehm.

"Tegners samlade skrifter", P.A. Norstedt & Söner, Stockholm 1847, Band 1, 3 samt 5,
"Reseskisser från nordostafrika", Världslitteraturens förlag, Malmö, 1931, 1:a samt 2:a delen,
"Djurens liv", Världslitteraturens förlag, Malmö 1929 samt 1930, 1:a samt 9:e bandet.

Slitage, fläckar, skador. Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 211