Väggur, Polhem, aluminium, diameter 19,5 cm.1900-talets andra fjärdedel.
Väggur, Junghans, med tidtagarur, flintgods, batteriverk, 1900-talets andra fjärdedel, höjd 25 cm.
Timer, Junghans, 1900-talets tredje fjärdedel, höjd 13 cm.
Bruksslitage, repor, färgsläpp.