BORD + STOLAR 2 st, nyrenässans, 1800-talets slut.

293210. BORD + STOLAR 2 st, nyrenässans, 1800-talets slut.

Stolar 2 snarlika, ek, tyg- och skinnsits,
Salongsbord, med svarvade svärtade detaljer och dekor, höjd 70, längd 104, bredd 59 cm.

Slitage, en stol med förstärkning/lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 854