MATSALSGRUPP i gustaviansk stil, "Birgitta", 9 delar, Citymöbler AB, Tibro.

293181. MATSALSGRUPP i gustaviansk stil, "Birgitta", 9 delar, Citymöbler AB, Tibro.

4 Stolar + 2 karmstolar i lackerat trä
Koppat spjälknippe och stoppad häftad sits
Kopplade ben med hörnfleuroner
Stolar, rygghöjd 94 cm, sitthöjd 45 cm
Karmstolar, bredd 60 cm
Bord med kannelerade ben
Höjd 75 cm, längd 142 cm, djup 93 cm
2 st iläggsskivor, bredd 48 cm
Etikettmärkta
Inköpta 1993.

Bruksskick
Slitage
Smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Karmstolar, bredd 60 cm
Bord med kannelerade ben
Etikettmärkta
Inköpta 1993.

Bruksskick
Slitage
Smärre repor.

Antal besök: 2 700