Strandlinje, olja på pannå, 13 x 20 cm, signerad V Rasmussen Viktor Rasmussen 1922 - 2004
Rothenburg, olja på pannå, 34 x 23 cm, otydligt signerad och daterad 1922
"Daybreak", porslinsmålning från ett original av Maxfield Parrish, 1922, The Franklin Mint, 24 x 36 cm.
Bruksskick.
Bruksskick.