19 mattallrikar diam 26 cm, 20 assietter diam 20 cm, 18 tekoppar med fat, tekanna, sockerskål, 4 äggkoppar, 4 skålar, smörbytta med lock, 3 tillbringare, gräddkanna.
Slitage, förekomst av smärre nagg.