MAT- OCH TESERVIS 72 delar, "Ruska", Ulla Procopé för Arabia.

292678. MAT- OCH TESERVIS 72 delar, "Ruska", Ulla Procopé för Arabia.

19 mattallrikar diam 26 cm,
20 assietter diam 20 cm,
18 tekoppar med fat,
tekanna, sockerskål, 4 äggkoppar,
4 skålar, smörbytta med lock,
3 tillbringare, gräddkanna.

Slitage, förekomst av smärre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

19 mattallrikar diam 26 cm,
20 assietter diam 20 cm,
18 tekoppar med fat,
4 skålar, smörbytta med lock,
3 tillbringare, gräddkanna.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 926