KAFFESERVISDELAR OCH LJUSSTAKAR, porslin och nysilver, 37 delar.

292655. KAFFESERVISDELAR OCH LJUSSTAKAR, porslin och nysilver, 37 delar.

2 ljusstakar, nysilver, höjd 17,5 cm.
4+4 koppar med fat och kaffekanna, förgyllda.
6+6 koppar med fat 6 assietter, 5 muggar och kakfat, Rumänien.
Sockerskål och gräddkanna, försilvrade.
Figurin, höjd 27 cm.

Bruksslitage.
Nagg i en förgylld kopp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Figurin, höjd 27 cm.

Bruksslitage.
Nagg i en förgylld kopp.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 816