292651. MATSERVIS, 33 delar, Villeroy & Boch, Tyskland.
12 djupa tallrikar, diam 24,5 cm.
12 flata tallrikar, diam 24 cm.
6 förrättstallrikar, diam 21,5.
2 skålar, diam 18,5-21,5 cm.
Senapsburk med lock.
Slitage, någon nagg, skålar och senapsburk med krackelering och ställvis missfärgning.