VÄGGLAMPETTER, 3 st, metall och prismor, 1900-talets andra hälft.
292618. VÄGGLAMPETTER, 3 st, metall och prismor, 1900-talets andra hälft.
Ett par tvåarmade parkopplade väggarmaturer
2 ljuspunkter vardera
Riklig dekor av rocailler, rankor, prismor
Höjd 20 cm
Bredd 37 cm
Väggarmatur med dekor och mått som ovan
Lampskärmar medföljer.
Slitage
Avskavningar på förgyllning
Ej funktionstestade
2 lösa prismor saknar kopp
Lösa ljushållare
Prismor saknas.
2 ljuspunkter vardera
Höjd 20 cm
Bredd 37 cm
Lampskärmar medföljer.
Slitage
Avskavningar på förgyllning
Ej funktionstestade
2 lösa prismor saknar kopp
Lösa ljushållare
Prismor saknas.