292240. PARTI GLAS, 3 delar, två flaskor samt flöte.
Flöte i grön glasmassa. Märkt FGC ?. Diameter ca 12 cm.
Flaska i blå glasmassa. Höjd 35 cm. Diameter 17,5 cm.
Flaska i grön glasmassa. Höjd 29,5 cm. Diameter 11,5 cm.
Bruksslitage.
Flöte med omfattande slitage, repor och märke.
Flaskor med repor.
Glasflaskor med lufbubblor i massan.
Bruksslitage.
Flaskor med repor.