Vas, klarglas, Lindstrand Orrefors.
Skål, slipad dekor, Orrefors.
2 skålar, Pukeberg, diameter ca 7,5 - 12 cm.
Skål, delvis blå med bubblor, Orrefors.
2 ytterfoder, pressglas.
Vas, veckad kant, omärkt.
Högsta höjd ca 20 cm.
Bruksslitage, enstaka mikronagg.
Skål, slipad dekor, Orrefors.
2 ytterfoder, pressglas.
Vas, veckad kant, omärkt.
Högsta höjd ca 20 cm.