FIGURINER 3 st bland annat Wärff samt SKÅL, ExBor Czekoslovakia.
292139. FIGURINER 3 st bland annat Wärff samt SKÅL, ExBor Czekoslovakia.
Figurin i form av byst med röd, blå och grön dekor, Watz Lindshammar 1999.
Figurin, obeliskformad, Göran Wärff, Kosta.
Figurin i form av kvinnobyst, omärkt.
Skål, märkt ExBor Czekoslovakien, längd ca 14 cm.
Högsta höjd ca 19,5 cm.
Nagg på Watz. Tillverkningsdefekter på obelisk.
Märken, bruksslitage, smärre repor.
Högsta höjd ca 19,5 cm.