BROSCH i 18K gulguld i form av rosett, Juvelfabriken Ab, 1953, Stockholm.

292024. BROSCH i 18K gulguld i form av rosett, Juvelfabriken Ab, 1953, Stockholm.

Brosch i 18K gulguld i form av rosett med blommor, besatt med sex vita glasstenar? samt pärla.
Längd 47 mm, bredd 30 mm.
Vikt 5 gram.
Stämplad ABJ, Stockholms stads stämpel, Kattfot, 18K, C9.

Bruksskick.
Krockig nål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 47 mm, bredd 30 mm.
Vikt 5 gram.

Bruksskick.
Krockig nål.

Antal besök: 1 800