BROSCH i 18K gulguld i form av rosett, Juvelfabriken Ab, 1953, Stockholm.
292024. BROSCH i 18K gulguld i form av rosett, Juvelfabriken Ab, 1953, Stockholm.
Brosch i 18K gulguld i form av rosett med blommor, besatt med sex vita glasstenar? samt pärla.
Längd 47 mm, bredd 30 mm.
Vikt 5 gram.
Stämplad ABJ, Stockholms stads stämpel, Kattfot, 18K, C9.
Längd 47 mm, bredd 30 mm.
Vikt 5 gram.