SKRIVBORDSUPPSATSER, 2st, marmor samt tenn.

291972. SKRIVBORDSUPPSATSER, 2st, marmor samt tenn.

Marmoruppsats 5 delar, mått stora plattan 27 x 15 cm.
Tennuppsats 4 delar, graverad med texten "På 50-årsdagen från hantverkarna på läderfabriken", stämplad Ads Svenskt Tenn R8 (1939). Mått stora plattan 30 x 19 cm.

Slitage, småskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, småskador.

Antal besök: 858