Marmoruppsats 5 delar, mått stora plattan 27 x 15 cm.
Tennuppsats 4 delar, graverad med texten "På 50-årsdagen från hantverkarna på läderfabriken", stämplad Ads Svenskt Tenn R8 (1939). Mått stora plattan 30 x 19 cm.
Slitage, småskador.
Slitage, småskador.