KERAMIK, 4 delar, Gunnar Nylund Rörstrand.

291932. KERAMIK, 4 delar, Gunnar Nylund Rörstrand.

Fat, runt, "Rubus", diameter ca 14 cm.
Skål, höjd ca 5 cm.
Skålvas, blå, höjd ca 5,5 cm.
Skålfat, blågrön, ca 19,5 x 19,5 cm.

Märken, repor, bruksslitage. Enstaka nagg.
Tejprester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, höjd ca 5 cm.
Skålvas, blå, höjd ca 5,5 cm.

Tejprester.

Antal besök: 779